JAK KALIBROVAT MONITOR

kalibrace monitoru

KALIBROVANÝ MONITOR JE ZÁKLAD

Kalibrovaný monitor je pro fotografa/kameramana jedna z nejdůležitějších věcí.

Pokud tomu tak nebí, může se Vám stát, že vaše dílo, které vytvoříte, bude vypadat jinak na vašem monitoru než na monitorech, fanoušku, klientů návštěvníků. To může bát způsobeno různými faktory.

Já jsem zažil obdobné rozčarování po výměně starých LCD monitorů za nové 4K displeje. Vše vypadalo báječně, byl jsem nadšený z výstupu a těšil se z nových displejů. Jen však do té doby, než jsem se na vypublikované snímky podíval z jiného zařízení.

Vše bylo jiné, potemnělé, chyběli detaily a to i přesto, že já jsem viděl vše perfektně. Bylo jasné, že je něco špatně. Začal jsem tedy studovat stránky výrobce monitorů abych zjednal nápravu. Bohužel pro mne ani zde jsem nenašel řešení svého problému a tak přišla ke slovu zmiňovaná kalibrace.

JAK POSTUPOVAT PŘI KALIBRACI MONITORU

Pokud Vás zajímá, jak na to z důvodu výměny anebo si chcete jen zkontrolovat své aktuální nastavení, podívejte se na video s postupem, případně navštivte stránky zabývající se touto problematikou.

Ušetříte si tak spoustu starostí a zklamání z toho, že vaše tvorba nemá takové ohlasy, jaké byste si představovali. Ať se Vám daří.

Napsat komentář