VŠEOBECNÉ PODMÍNKY

Prosím o to, aby jste si vždy před objednávkou focení přečetli všeobecné podmínky uvedené níže. Předejdeme tím případným nedorozumněním.

Děkuji za pochopení – Michal Fic

DODÁNÍ FOTOGRAFIÍ

Doba dodání fotografií je zhruba 4 týdny. Fotograf si vyhrazuje právo dobu dodání kdykoliv změnit z důvodů nemoci, dovolené, či velkému množství zakázek. Vždy se snažím o aktuálním stavu zákazníka informovat. Pokud tak neučiním a už uplynula dodací lhůta, neváhejte mne kontaktovat a zeptat se na přibližnou dobu dodání.

Neupravené fotografie není možné poskytnout. Za příplatek si můžete vybrat libovolný počet fotografií, které Vám budou upraveny.

Na všechny uvedené fotografie se vztahuje autorský zákon. Není možné fotografie jakýmkoliv způsobem upravovat. Na další šíření, kopírování a jakékoliv jiné využití je třeba můj písemný souhlas. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svou nekomerční osobní prezentaci (facebook, instagram apod.)

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Fotograf si vyhrazuje právo ke zveřejnění fotografií do svého porfolia na sociálních sítích nebo svých webových stránkách.

Tyto údaje budou fotografem Michalem Ficem uchovány po dobu 10 let ve smyslu zákona č.101/2000 Sb.,o ochraně osobních údajů (GDPR).

Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly uveřejněny, je nutné o tom fotografa informovat předem (nejpozději po skončení focení). Pokud tak neučiníte, bere se to jako váš souhlas.

RETUŠOVÁNÍ A ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

U fotografií se v rámci ceny provádí tyto úpravy: Ořez, vyvážení expozice, kontrast, jas, kolorování, odstranění momentálních vad jako jsou pupínky, sjednocení pleti.

Speciální požadavky na náročnější retuš ( odstranění vrásek, usměrnění neposedných vlasů, bělení zubů, zeštíhlení postavy, čouhající faldíky či ramínka od poprsenky, vypálené plavky atd.) jsou možné po dohodě s fotografem za příplatek 200kč za fotografii.

Nespokojenost s vlastním vzhledem není důvod k reklamaci fotografií.

Nespokojenost a nesouhlas s fotografických stylem a autorským pojetím fotografa není také důvodem k reklamaci.

DOBA UCHOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ

U klasických zakázek je doba uchování neupravených fotografií maximálně 1 měsíc od odevzdání upravené zakázky.

U svatebního focení je doba uchování RAW souborů- neupravených fotografií max. 3 měsíce od odevzdání.