FOCENÍ INTERIÉRŮ – JAK NA TO

Focení interiérů pro realitní kanceláře

Jedna z mých nabízených služeb pražského fotografa spadající do kategorie focení architektury, je disciplína focení interiérů. Pokusím se vám v tomto článku přiblížit vše, co je z mého pohledu důležité, aby vznikly ty pravé fotografie. Fotografie, které zachytí fotografovaný interiér v tom správném světle i úhlu pohledu. Povíme si proč je vůbec třeba, takové fotografie mít ve svém archivu.

Interiérová fotografie

Něž se pustíme do přiblížení techniky kterou je třeba zvládnout u interiérového focení, pojďme si povědět, proč bychom interiérové fotografii měli věnovat pozornost. Ať už se jedná o pronájem prostor či jejich prodej, anebo jen prezentaci společnosti je interiérová fotografie skvělým prostředkem, jak ukázat prostory veřejnosti. Fotografie nám umožňuje se lépe a rychleji rozhodnout v rámci našeho výběru (až 80 procent klientů se rozhoduje podle fotografie). Ať už se jedná o výběr hotelového pokoje, restaurace, kam chcete vyrazit za dobrým jídle anebo wellness, aj.

Fotografování interiérů

Interiérová fotografie nachází své uplatnění nejen v ubytovacích zařízení, ale také u malých a středních podniků, kteří chtějí prezentovat svoje interiéry, veletržní stánky nebo sklady. Proto se vyplatí využít služeb profesionálního fotografa, který má pro pořízeních kvalitních snímků patřičnou techniku a také zkušenost, která zajistí perfektní výsledek.

Jak fotit interiéry

Focení interiérů představuje obdobný postup, jaký je třeba při focení architektury. K tomu, aby bylo možné zachytit fotografovanou scénu je třeba použít širokoúhlého objektivu. Ten je schopný i ve stísněných prostorách zachytit šířku a výšku fotografované scény. Mějte na paměti, že i světlo v interiéru hraje důležitou roli, proto je třeba pro zachycení správné atmosféry zvolit ten vhodný čas, ať už se jedná o atraktivní ranní světlo nebo to podvečerní při zlaté hodince. Samozřejmě závisí i na umístění prostoru a zda má fotograf možnost vůbec těchto světelných podmínek využít. Pokud nejsou k dispozici ideální světelné podmínky přichází ke slovu do světlení scény, a hlavně i několikanásobná expozice, která umožní dodat více detailů do přesvětlených nebo tmavých částí fotografie.

Je třeba věnovat pozornost svislicím, vyvarovat se použití blesku a správnému vyvážení barev snímku. Základem je samozřejmě příprava fotografované scény. Ať už se jedná o základní úklid, přeleštění zrcadel a skel, otisků stop na kobercích anebo porovnání závěsů a záclon. Výsledek je dán přípravou i mírou detailů, které věnujete pozornost. A pokud má fotografie prodávat, je třeba nic nepodcenit a spolehnout se na profesionálního fotografa.

Fotografie interiéru pro web a sociální sítě

Ať už se jedná o webové stránky anebo sociální sítě jako Facebook, Instagram či LinkedIn jednou z hlavních snah je upoutat pozornost, zaujmout a vybočit z řady konkurence. Pokud jste se této disciplíně dosud nezačali věnovat vězte, že je to základ. Základ, na kterém je třeba kontinuálně pracovat, a to jak po obsahové stránce, tak po té vizuální, kterou interiérová fotografie i fotografie architektury nabízí.
Rozhodnutí, zda se do toho pustíte sami anebo s profesionálem nechám na vás. Berte toto zamyšlení jako základní vhled do problematiky focení interiéru. Pokud vás bude něco dalšího zajímat, nestyďte se a napište. Bude-li to v mých silách, odpovím. Více o nabízených službách z oblasti focení interiérů naleznete zde.