Práce s digitální zrcadlovkou

Praha patří k nejkrásnějším městům světa. Proto učit se fotografovat právě zde, je pro každého jedinečný zážitek. Vltava s jejími nábřežími poskytnout příležitost pro fotografování pražských panoramat. I samotný pohled z hůry ať už se jedná o okolní kopce či pražské věže nepochybně ohromí.

Co Vás na kurzu fotografování naučím?

  • jak správně používat pravidla kompozice pro lepší fotografii
  • jak najít správný motiv ve městě pro pěknou fotografii
  • jak používat manuální režim

Aby vznikla dobrá fotografie je třeba mít na mysli zajímavé jedinečné kombinace v kombinaci s atraktivně vyfotografovaným obsahem. Představíme si trochu té teorie, kterou spolu okořeníme tou správnou praxí. Budete odcházet z našeho kurzu fotografovaní plni dojmů a nově získaných zkušeností, jak se vypořádat s fotografií architektury za různých světelných podmínek.

Fotografický kurz Prahy je vhodný jak pro začátečníky, tak i pro středně pokročilé fotografy.

Kde budeme fotit?

Praha nabízí rozmanitá zákoutí a proto je ideální pro fotoškolení. Najdeme zde historickou architekturu, tak tu moderní jejíž charakteristickými znaky je sklo a beton. Výhledů, které Vás zaujmou zde máme nespočet.

Cena a platba

Cena pro jednotlivce v rámci skupinového workshopu je 1090,- Kč. Kurz je možné objednat i v individuální podobě za 1690,- Kč. Po odeslání závazné objednávky obdržíte platební údaje na Váš email.

Teoretická a praktická část kurzu

V podvečer (18:00) se společně potkáme na schodech Rudolfina. Cestou si řekneme, co Vás zajímá, stručně si probereme možnosti využití kompozice ve fotografii. Povíme si o všem, na co je třeba ve fotografii myslet a čemu se vyvarovat. Společně budeme pokračovat směrem do pražského centra. Zavítáme do okolí Karlova mostu, Kampy, Malostranských uliček. Objevíme kouzlo naší krásné Prahy. Pokud byste rádi obdarovali své blízké originálním dárkem, máme tu pro Vás připraven dárkový poukaz na fotografický kurz Prahy.

Kdo Vás bude učit?

Michal Fic. Fotografuji převážně Prahu, zajímavou českou i zahraniční krajinu a starou i moderní architekturu ale i portréty či reportážní fotografii. Fotoaparát je mojí součástí, strávili jsme spolu tisíce hodin, přečetl o fotografii hodně knih, realizoval mnoho fotografických projektů a stále se snažím rozvíjet a zdokonalovat. Rád Vám předám své zkušenosti, které jsem za léta s fotoaparátem načerpal.

Co budeme v průběhu fotokurzu potřebovat?

Vlastní fotoaparát, nejlépe digitální zrcadlovku s výměnnými objektivy, dobře ale poslouží i lepší kompaktní fotoaparát s možností manuálního nastavení. Potřeba je i stativ (pro fotografování delších expozic po západu slunce). Nezbytností je dobrá nálada a chuť se naučit něco nového.

Počet účastníků fotografického kurzu

Maximální počet účastníků fotografického školení je 8 fotografů. Nezbylo-li na Vás místo v aktuálním termínu, nevěšte hlavu. Další termíny budu vypisovat s ohledem na roční období a aktuální poptávku.

Co v ceně je?

Účastník v ceně kurzu získává studijní materiály v elektronické podobě, které mu pomohou dosáhnout požadovaných výsledků. Dále pak zkušenosti a vzpomínky na prima akci