NÁKUP FOTOAPARÁTU Z DRUHÉ RUKY

NÁKUP FOTOAPARÁTU Z DRUHÉ RUKY

Aneb jak nenaletět

Výběr fotoaparátu může být radost, ale také starost. Je třeba dospět k rozhodnutí který fotoaparát je pro vás ten pravý. Jaká kritéria je třeba brát při výběru fotoaparátu v potaz? Zrcadlovka, bezzrcadlovka, kompakt anebo ultrazoom. Nový anebo starý? V dnešním článku se zaměříme na výběr fotoaparátu z druhé ruky. Jak prověřit jeho stav, a hlavně jak zjistit počet expozic, které jsou pro životnost fotoaparátu stejně důležité jako stav tachometru u ojetého vozu, který jste si rozhodli pořídit.

Proč se rozhodnou pro nákup starší fototechniky?

Odpověď je jednoduchá, protože si můžete pořídit vyšší model, než je ten, pro který jste se rozhodli. Cena použitého fotoaparátu je mnohem nižší, než u nového stroje a tím pádem můžete dosáhnout na lepší výsledky. I zde je třeba se mít ale na pozoru.

Výběr použitého fotoaparátu v bazaru

Renomovaní prodejci fototechniky jako FotoŠkoda, Megapixel a další, nabízejí k prodeji starší kousky, které majitelé odložili při nákupu fotoaparátu nového. Fotoaparáty od prodejce obdrží značku, která značí jejich stupeň opotřebení a samozřejmě jsou vám schopni poskytnout odborný posudek o stavu techniky. Vy tak víte, co kupujete.

Nákup fotoaparátu přes inzerát

Můžete se pustit do nákupu techniky na divoko přes inzerát. Ať už ten, který jste našli někde v novinách, anebo na specializovaných portálech, jakým je třeba Paladix.cz. Denní aktualizace s komunitním prostředím napomáhá tomu, že se zde nemusí nakupující obávat nějakého podvodníčka. Stejně tak zde naleznete informaci o zcizené foto technice, a to se při nákupu zboží z druhé ruky také hodí. Určitě se vyplatí, pokud nejste této problematiky znalí, obrátit se na svého zkušenějšího kamaráda, aby vám s výběrem a prověření fotoaparátu pomohl. Je třeba si vyzkoušet jeho funkčnost osobně. Pořídit sérii zkušebních snímků a posoudit jejich kvalitu v počítači. Nechte si  třeba i poslat případně ukázkové zdrojové snímky. Jen čistý RAW vám napoví, v jaké kondici se potenciální nový přírůstek do rodiny nachází. Pokud takový snímek máte, můžete zjistit opravdový počet pořízených snímků. Každý fotoaparát má totiž stanovenu životnost závěrky a čím větší počet expozic za sebou fotoaparát má, tím více hrozí, že bude třeba servisu. On-line můžete uploadovat váš snímek a dozvědět se, jak si váš adept stojí.

Po chvíli se dozvíte, jaký je opravdový stav stroje.

Pokud vás číslo, které uvidíte nevyděsí a bude korespondovat s tím, co vám prodávající sdělil, záleží už jen na vás jak se bude líbit a jaký z něj budete mít pocit. Sám jsem tuto možnost několikrát využil a vždy ke své plné spokojenosti. Ušetřená částka se dá pak použít na nákup příslušenství, kterého není nikdy dost. Aspoň ne tedy ve světě fotografie. Přeji šťastnou ruku s výběrem a mnoho vydařených chvil za hledáčkem fotoaparátu.

Napsat komentář