NEW YORK – MĚSTO MĚST

ANEB JAK JSEM POPRVÉ VIDĚL BIG APPLE

New York představuje město, které většina z nás touží vidět na vlastní oči. Město, které poskytuje své ulice režisérům, jako kulisy k filmům, které pro nás natáčí a většina z nás zná a miluje.

I mě se naskytla příležitost vidět tato místa na vlastní oči. Brooklyn bridge, Central park, Manhattan, Coney Island. Je jich nespočet, co stojí za to vidět. Já tu příležitost měl díky kamarádce Blance, která zde v NY žije. Poskytla mi azyl i příležitost zažít jaký je život v tomto velkoměstě a za to jsem jí moc vděčný.

A jaký, že je New York? Město plné života, město, co vás svou velikostí uhrane. Stejně tak město v němž se i přes jeho velikost naučíte orientovat během jednoho dne. K tomu, abych si město prohlédl, a na nic při svém objevování nezapomněl, jsem měl necelý týden. Týden, kdy jsem mohl objevit všechna ta slavná zákoutí. Navštívit hotel Plaza, kde se natáčel film Sám doma 2, projít se Central Parkem, přejít Brooklyn bridge, z New Jersey sledovat západ slunce nad NY a ani pohled z výšky na město nezůstal opomenut.

Pohled z budovy Empire State Building poskytuje jedinečný výhled na město. Město jež nikdy nespí, město které má svůj tep. A toto vše poznáte až ve chvíli, kdy opět stojíte ráno v centru Prahy, jste zpět doma a vy cítíte ten rozdíl na vlastní kůži. Najednou na vás působí klid Prahy i přesto, že jste donedávna měli pocit, že jsou její ulice nacpané k prasknutí turisty z celého světa a doprava ve městě kolabuje. Je to prostě něco úplně jiného a já jsem moc rád, že jsem měl příležitost tohle zažít na vlastní kůži. New York se stal mou srdeční záležitostí.

Další z mých cest – Polsko.

Napsat komentář